Mühendislik

Üretimlerimizde sektörde yıllar içerisinde elde edilmiş olan güvenin şüphesiz ki en önemli yapıtaşı “Kalite Güvence” olmuştur.

BOMAK,  mühendislik ve dizayn aşamasından başlayarak komple bir çözüm sunabilecek insan kaynağı, bilgi birikimi ve donanımıyla, Paslanmaz Çelik, Alaşımlı Çelik, Karbon Çelik Tank, Ekipman ve Isı Değiştirici / Eşanjörler üretebilmektedir.

Projelerin işleyişi sırasında ara bilgilendirmeler ve raporlar ile birlikte önemli süreçler müşterilerin dikkatine sunulmakta, tüm müşteri talepleri ve ilgili kodun gerekliliklerinin yerine getirilmesi güvence altına alınmaktadır.

Basınçlı Tanklar ve Ekipmanlar CE Belgeli olarak üretilmektedir.

Üretimlerimiz teslim edildiğinde, kullanılmış malzeme sertifikaları, üretim ve test yöntemleri gibi yapılan üretimin izlenebilirliği için şart olan “Kalite Dosyası” verilir.

3834-2 Metalik Malzemelerin Ergitme Kaynağı İçin Kalite Şartları 3D InCertA’dan alınmıştır.

ISO 9001, 14001, 45001 güvence sistemleri ile sürdürülebilir ve izlenebilir operasyon süreçleri tanımlanmış ve uygulanmaktadır.

BOMAK dizayn, mühendislik ve üretim prosedürlerini EN, PED, ASM, UL, TSE gibi uluslararası üst düzey normalara göre yapmaktadır. Örnek vermek gerekirse, basınçlı tanklar ve ekipmanlar için ASME Section VIII Div.1, EN 13445 ve AD 2000 normları esas alınmaktadır. Atmosferik tanklar UL 142,58, TSE 12285 ve benzeri standartlar dikkate alınarak, yer altı, yer üstü ve tek cidarlı, çift cidarlı tankları üretilmekte ve uzun yıllardır uluslararası üst düzey müşterilerine çözüm sunulmaktadır.

Saha Tankları ise, API 650, AWWA , DIN ve benzeri normlara göre üretilerek sahada montajı yapılmaktadır.

BOTANK’ın kurumsal kültürü, “1.sınıf Kalitede Üretim, Doğru Fiyat ve Zamanında Teslim” üzerine inşa edilmiştir.

Mühendislik yeteneklerimizden bazıları aşağıda belirtilmiştir:

  • EN/ASME/UL tank ve ekipman dizaynı
  • API/ AWWA/DIN saha tankı dizaynı 
  • TEMA
  • Solidworks
  • AutoCAD
  • 3D modeling